Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı.

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokolün amacı; MAKSİAD üyelerinin Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi başta olmak üzere ÜNİVERSİTE’nin öğrencilerine, öğrenimleri sırasında yapacakları proje, staj ve işyeri eğitimine destek vererek bilgi, beceri ve donanım sahibi mezunların yetişmesine katkıda bulunmak, firmaların ihtiyaç duyacağı yetişmiş teknik insan kaynağını sağlamak, firmaların ürün ve süreç geliştirmelerine yönelik Ar-Ge çalışmaları için ÜNİVERSİTE öğretim elemanlarıyla işbirlikleri geliştirmek, firmaların ihtiyaç duydukları farklı maliyet, muhasebe programları üzerine çalışmalar yürütmektir.
 Pamukkale Üniversitesi ve sanayicileri buluşturan protokolün amacı ve kapsamı hakkında bir bilgilendirme yapan MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI;
Üniversitemiz ile birlikte bilim, sanayi ve teknolojiye yönelik görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmesi bakımından girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı; ortak Arastirma-Gelistirme (AR-GE) çalışmalarını gerçekleştirebilmeyi, öğrencilerin staj, is yeri eğitimi dersi yapabilmeleri ve geçici olarak istihdam edilebilmelerini,  Denizli sanayinin bilgi tabanlı ve rekabetçi ekonomik yapıya kavuşarak ulusal, uluslararası piyasada rekabet gücünü artırmaya yönelik konularda üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Üniversitesiz sanayi, sanayisiz üniversite olmaz.  Üniversitelerin sadece kampüs içerisinde dışa kapalı çalışmalar yapan yapılar değil, ülkemizin gelişmesi için bulunduğu ile faaliyet ivme ve ufuk katan bir misyonu üstlenen kurumlar olması da gerekiyor. Pamukkale Üniversitesi ve sanayi sektörü temsilcilerimizde bunun farkında olarak önemli çalışmalara imza atacağız. Bu anlayışıyla öğrencilerimizin akademik bilgisinin yanı sıra aynı zamanda iş başında öğrenmelerini sağlayan bir eğitim süreci öngörüyoruz. Üniversite-sanayi işbirliği protokolüyle sanayinin eksik yönlerini görüp akademisyenlerimiz vasıtasıyla tamamlayarak ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli teknik iş gücüne katkı sağlayacağız.'' cümlelerini kaydetti.
‘’Denizli rektörünü buldu, sanayi üniversite ile birleşti’’
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’dan övgü ile bahseden MAKSİAD Başkanı Mehmet SARI; Denizli’mize bu rektör çok yakıştı. Pamukkale Üniversitesi özlemini duyduğu rektörüne kavuştu ve akademik başarısına bundan sonra daha da katkı sağlayacaktır. Rektörlük makamına layık görüldüğünde hemşehrileri olarak büyük gurur duyduk.  Gayret, birikim, donanım olarak liyakat sahibi olan bir ağabeyimizin görevi devralması bizi çok sevindirdi.  Sanayiciler olarak Rektörümüz Ahmet Kutluhan ile çok güzel işler başaracağız, Denizli’miz ve ülkemiz kazanacak. Burada yetişen çocuklarımız ülkenin yapı taşını oluşturacak ülkenin refahını ve ekonomisini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak birer basamak olacaktır. Sayın Rektörümüze bütün hemşehrilerimiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevinde ve akademik hayatında başarılara imza atacağına tüm kalbimle inanıyorum dedi.
 

İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİMİN ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR.

Look

İl Milli Egitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici'yi makamında ziyaret et

Look

MAKSİAD'DAN İŞ GARANTİLİ EĞİTİM KURSU BAŞLIYOR

Look

MAKSİAD'DAN MESLEKİ EĞİTİMİ GELİŞTİRME KOMİSYONU

Look

BAŞKAN SARI GÜVEN TAZELEDİ.

Look

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversites

Look

MAKSİAD YÖNETİMİ OLARAK, SAYIN VALİMİZ ATİK’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK…

Look

GENÇ MAKSİAD’IN TEMELLERİ ATILDI…

Look

MAKSİAD BAŞKANI SARI: YÖNTEM DOĞRU, ADRES YANLIŞ

Look

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

Look

MAKSİAD BAŞKANI SARI: ELİNİZİ ÇABUK TUTUN!

Look

MAKSİAD BAŞKANI SARI: “MAKİNA İMALAT SEKTÖRÜ MÜCBİR SEBEP DIŞINDA TUT

Look

MAKSİAD OLARAK; ERMAKSAN’I GEZDİK, GÖRDÜK, GURUR DUYDUK…

Look

TÜRKİYE’NİN DEV MAKİNA FİRMASI DURMAZLAR’I, MAKSİAD OLARAK ZİYARET ETT

Look

DERNEĞİMİZDE, SAYIN VEKİLİMİZ ÖZKAN’I KONUK ETTİK…

Look