HAYAL KURDUK, İLK ADIMI ATTIK...


Denizlili makinacıların 2 yıldır sürdürdüğü mücadele, hayal olmaktan çıktı ve tahsis edilen 2 bin 40 dekarlık alana Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tabelası, düzenlenen törenle dikildi.
----------------
       Yaklaşık 2 yıldır süren zorlu bir mücadele sonucu, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ve DSO Başkanı Müjdat Keçeci başta olmak üzere, Nihat Zeybekci’nin bakanlığı dönemindeki çabaları, Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katkılarıyla Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atıldı ve 2 bin 400 dekarlık alana tabela dikildi.
       Honaz’ın Gürlek Mevkii’ndeki alanda gerçekleşen tabela dikme törenine Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, MAKSİAD Kurucu Başkanı Faruk Alyaz, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MAKSİAD üyeleri, Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcı sanayicileri katıldı.

Hayalimiz gerçek oldu…
Tabela dikimi töreninde bir konuşma yapan MAKSİAD Başkanı Mahmet Sarı, 2 yıl boyunca Denizli ile Ankara arasında mekik dokuduklarını, bu süre içerisinde dönemin ekonomi bakanlarından Nihat Zeybekci’nin ve Ak Parti Milletvekili Şahin Tin’in yoğun çabaları sonucu Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin programa dahil edildiğini belirterek şöyle konuştu:
“ İnşallah, yıllardır beklenen Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi levhasını diktik. Yakın zamanda binalarımız da dikilecek. Hem istihdam hem üretim açısından Denizlimize ve ülkemize önemli katkılarımız olacaktır. İlimiz tekstil merkezi durumunda. Tekstilde kullanılan birçok makineyi de bizlerin yapması gerekiyor. Denizli makinacılarla birlikte şaha kalkacak. 2.400 dekar alanımızın tamamından, 1.300 adet kullanım alanı çıkıyor. Şu anda 60’ın üzerinde yatırımcımız var. Bu sayının hızla artacağına inanıyoruz. Emeği geçen başta dönemin Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’ye, Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Şahin Tin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a, Sanayi Odası Başkanımız Sayın Müjdat Keçeci’ye, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyelerime, bize inanarak Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden talepte bulunan tüm makinacı işadamlarımıza, emeği geçen ve  burada isimlerini sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum. Hayallerimiz gerçek oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.”

Öncelik makinacılara verilmeli…
Ülkelerin kalkınmasında, makinacıların büyük önemi bulunduğunu söyleyen DSO Başkanı Müjdat Keçeci “Dünya ile rekabet eder duruma geldik. Bu yıl en büyük ihracat artışını makinacılar gerçekleştirdi. Bunun için de kaynak aktarımında öncelik makinacılara verilmeli”diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bir OSB kurulması planlanıyorsa eğer, bence ilk önce makine OSB’lerin kurulmasını isterim.  Bizim mühendislerimiz çok yetenekli. Yeter ki fırsat verelim. Birçok ülkeden çok daha iyi makine üretimini gerçekleştirebiliriz. Bunun için de kaynak aktarımı, öncelikle makine sanayine aktarılmalı. İhracatta en büyük artış makine sanayinde oldu. Artık öyle nitelikli ve kaliteli makinalar üretiyoruz ki, dünya piyasasında rekabet eder duruma geliyoruz. Bir an önce Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin fabrikalarının temel attığımız günlerin de gelmesini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Olmaz denileni, oldurduk…
Ak Parti Milletvekili ve aynı zamanda da MAKSİAD Kurucu üyelerinden biri olan Şahin Tin ise “Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi fikri ortaya çıktığında, birçok kişi ‘olmaz’ dedi. Ama, hep birlikte el ele vererek, olmaz, denileni, oldurduk” diyerek şöyle konuştu:
 “2 yıldır süren yoğun uğraşı sonucu bu aşamaya geldik. Birçok kişinin, bu olayın gerçekleşme ihtimaline çok sıcak bakmadığı bir ortamda, bir çok kişinin inanmadığı bir ortamda, bu günlere gelindi. Bugün Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin levhasını  astık. Şahsım, Bakanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, Sanayi Odası Başkanım, MAKSİAD başkanım bu işin olması için çok emek harcadık. Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne Denizli’nin, hatta Türkiye’nin ihtiyacı var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”


 

MAKSİAD Makine ve Metal Sektörü İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Honaz Belediye Başkanı Kepenk'e ''Hayırl

Look

Atatürk MTAL ve Orhan Abalıoğlu MTAL Makina Teknolojileri Meslek Lises

Look

Buldan Belediye Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Orpak'a hayırlı olsun

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan'a ''

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Çavuşoğlu'na

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Pamukkale Belediye Başkanı Ertemur'a ''H

Look

Bu günün çocukları yarının liderleri olacaktır.

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı'dan Bayram Mesajı

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, ‘B

Look

MAKSİAD & DEMİOSB İFTAR YEMEĞİ

Look

Denizli Milli Eğitim Temsilcileri ile MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı Mesl

Look

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı: '' Sanayicimizin Sesine Kulak verin''

Look

MAKSİAD ev sahipliğinde kahvaltılı bilgilendirme toplantısı gerçekleşt

Look

Üniversite-Sanayi İş Birliği toplantısı gerçekleştirildi.

Look