İhtisas OSB hayalini gerçekleştirdi, odağına mesleki eğitimi cazip hale getirmeyi aldı

İhtisas OSB hayalini gerçekleştirdi, odağına mesleki eğitimi cazip hale getirmeyi aldı

MAKSİAD, projeleriyle makine imalat sektörünün lokomotifi oldu
DENİZLİ-DÜNYA
Türkiye’nin önde gelen sanayi şehirlerinden Denizli’de makine ve aksamları imalatçılarını tek çatı altında birleştiren Makine Sanayici İş İnsanları Derneği, sektörün sorunlarına tek elden çözümler üretiyor. Makine İhtisas OSB, hayalini hayata geçirdiklerini söyleyen MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “DEMİOSB, Denizlimize kazandırdığımız en önemli projemiz. Meslek Lisesi mezunu gençleri sektöre kazandırmak, üyelerimizin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için istihdam garantili kurslar başlattık” dedi.
Denizli’de makine imalat alanında faaliyet gösteren 22 sanayicinin girişimleriyle 2004 yılında kurulan MAKSİAD, son yıllarda çalışmaları ve geliştirdiği projelerle sektörün lokomotifi oldu. Üye sayısı 150’yi aşan MAKSİAD, ülke geneline açılarak İstanbul, Aydın, İzmir gibi sanayi şehirlerinden de üye kabul etmeye başladı.
Ülke genelinde üye kabul ettiklerini söyleyen MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “MAKSİAD, makine imalatçılarını tek bir çatı altında birleştirmiş ve sektöre ait sorunların tek elden ortak çözümler üretilmesine ön ayak olmuş bir sektörel dernektir. Makine üreticisine destek olmak, makine üretimini teşvik etmek, sektöre nitelikli eleman yetiştirmek, KOBİ’lere rehberlik etmek, üreticimize profesyonel işletmecilik anlayışı kazandırmak ve sosyal aktivitelerle birlikteliğimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Sektör olarak Denizli istihdamına 15 bin kişi ile önemli katkı sağlıyoruz. MAKSİAD’ı Türkiye genelinde etkin bir dernek haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.
DEMİOSB’ye yoğun talep geldi
Hedefledikleri projeleri tek tek hayata geçirdiklerini ifade eden Sarı, “ Yoğun girişimlerimiz sonucu hayalimiz olan Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşu gerçekleşti. 2 milyon 500 bin metrekare alanda kurulan DEMİOSB, ilimizde dağınık halde bulunan makine ve makine aksamları imalatı yapan firmaların bir alanda belirli plan ve standartlar dahilinde yerleştirilmeleri ve belirli ihtiyaçlarını ortaklaşa giderebilmeleri adına kümelenmelerini sağlayacak.

Valilikte ''Mesleki Eğitimi Geliştirme'' Toplantısı

Look

Üniversite- Sanayi İş Birliği kapsamında Pamukkale Üniversitesi Teknol

Look

Mesleki Okulların ihtiyaçları, öğrencilerin staj yerleri, teknik okul

Look

Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesinin atölyelerinin eksikliklerini

Look

MAKSİAD'DAN SEKTÖRE TEKNİK PERSONEL KAYNAĞI.

Look

MAKSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Hilmi Konyalioğlu'nun mermer sek

Look

MAKSİAD'DAN HAZAR TAKIMINA DESTEK

Look

MAKSİAD ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki Üniversite- Sanayi İş Bir

Look

KAYNAK OPERATÖRÜ EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

Look

MAKSİAD Heyetimiz Teknik Gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de Ziyaret

Look

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

Look

Pamukkale Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz Üniversite-Sanayi İş Bi

Look

Yatırımlar ve teşvikler konulu seminerimizi tamamladık.

Look

stanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Meh

Look

Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyetimiz Dalgakıran İcra

Look