Makina Sanayici İş İnsanları Derneği, ülke genelinde şubeleşmenin ilk temelini İstanbul'da attı.

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği, ülke genelinde şubeleşmenin ilk temelini İstanbul'da attı.

2004 yılında Denizli Merkezde kurulan Makina Sanayi sektörünün öncüsü MAKSİAD, şubeleşme çalışmalarının ilk adımını İstanbul Lionel Otel’de büyük bir açılışla gerçekleştirdi. İstanbul Şubesi Kurucu Başkanı Kerim Koç MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı’nın elinden görev mazbatasını teslim aldı. Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu şube açılışında, İstanbul ve diğer illerdeki üyelerin yanı sıra MAKSİAD ailesine katılan yeni üyeler de yoğun ilgi gösterdi. Görev Mazbatası ve İstanbul Şube anahtarının teslim töreninin ardından yeni üyelere rozetleri takdim edildi.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI: “Amacımız kısa zamanda ülkemizin birçok ilinde şube açarak makine sanayisine hizmet veren makine ve makine aksamı üreten firmaları şubeler altında tek çatıda toplamak, sanayileşmedeki lokomotif üretimde yerli ve milli makine sektörünün söz sahibi olması için büyük bir gayretle çalışmaktır. Birçok alanda makine üretimi önemli oranda artarken, ortaya çıkan bu başarı grafiğinde son yıllardaki en önemli aktörlerinden biri olarak Makine Sanayici İş İnsanları Derneği olduğunu gözlemlemekteyiz. MAKSİAD, üyelerinin niteliksel açıdan gelişmesine önem veren bir dernek. Bu açıdan bakıldığında vizyonumuz yerli makine üreticisinin küreselleşen yeni dünya düzeninde yerini almasını sağlamaktır. Yeni projelerimiz ve istihdam alanlarımız ile bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Aynı zamanda nitelikli fikirlerle de müteşebbis üyelerimizle inovatif güçlü bir köprü kurarak şube il temsilciliklerimiz aracılığıyla birçok başarılı işler ortaya koyacağız. MAKSİAD İstanbul Şubemiz ülkemize ve sektörümüze hayırlı uğurlu olsun, Şube Başkanımız Sayın Kerim Koç ve ekibini şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

Makina imalat sektörünün geçen yıl ihracat payı artmaktadır. Dünyadaki ortalamaların tek hanelerde kaldığı 2022'de; makine ve teçhizat yatırımlarındaki büyüme Türkiye'de yüzde 13 gibi yüksek seviyelerde gerçekleşti ve ülkemize yönelik ilave tedarik talebinin de etkisiyle makine üretimindeki canlılık yıl sonuna kadar devam etti. Kasım sonunda makine ve ekipman imalatındaki üretim artışı yüzde 16,5 olarak gerçekleşti. MAKSİAD Denizli ve ülkemizin birçok ilinden 230 Üyeyi çatısı altında toplamıştır. Ayrıca ilimizde makine sektöründe 10 bin kişilik istihdam olanağı sağlamaktadır
 

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı'dan Bayram Mesajı

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, ‘B

Look

MAKSİAD & DEMİOSB İFTAR YEMEĞİ

Look

Denizli Milli Eğitim Temsilcileri ile MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı Mesl

Look

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı: '' Sanayicimizin Sesine Kulak verin''

Look

MAKSİAD ev sahipliğinde kahvaltılı bilgilendirme toplantısı gerçekleşt

Look

Üniversite-Sanayi İş Birliği toplantısı gerçekleştirildi.

Look

MAKSİAD AKADEMİ Eğitimlere Start verdi

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı ve Yönetim Kurulu Üyelerind

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı ve Yönetim Kurulu Üyelerind

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği, ülke genelinde şubeleşmenin ilk

Look

MAKSİAD ev sahipliğinde Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi bölgesi

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri 28. Marble

Look

BAŞKAN MEHMET SARI'DAN RAMAZAN BAYRAM MESAJI

Look

18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun

Look