Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı.

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokolün amacı; MAKSİAD üyelerinin Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi başta olmak üzere ÜNİVERSİTE’nin öğrencilerine, öğrenimleri sırasında yapacakları proje, staj ve işyeri eğitimine destek vererek bilgi, beceri ve donanım sahibi mezunların yetişmesine katkıda bulunmak, firmaların ihtiyaç duyacağı yetişmiş teknik insan kaynağını sağlamak, firmaların ürün ve süreç geliştirmelerine yönelik Ar-Ge çalışmaları için ÜNİVERSİTE öğretim elemanlarıyla işbirlikleri geliştirmek, firmaların ihtiyaç duydukları farklı maliyet, muhasebe programları üzerine çalışmalar yürütmektir.
 Pamukkale Üniversitesi ve sanayicileri buluşturan protokolün amacı ve kapsamı hakkında bir bilgilendirme yapan MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI;
Üniversitemiz ile birlikte bilim, sanayi ve teknolojiye yönelik görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmesi bakımından girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı; ortak Arastirma-Gelistirme (AR-GE) çalışmalarını gerçekleştirebilmeyi, öğrencilerin staj, is yeri eğitimi dersi yapabilmeleri ve geçici olarak istihdam edilebilmelerini,  Denizli sanayinin bilgi tabanlı ve rekabetçi ekonomik yapıya kavuşarak ulusal, uluslararası piyasada rekabet gücünü artırmaya yönelik konularda üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Üniversitesiz sanayi, sanayisiz üniversite olmaz.  Üniversitelerin sadece kampüs içerisinde dışa kapalı çalışmalar yapan yapılar değil, ülkemizin gelişmesi için bulunduğu ile faaliyet ivme ve ufuk katan bir misyonu üstlenen kurumlar olması da gerekiyor. Pamukkale Üniversitesi ve sanayi sektörü temsilcilerimizde bunun farkında olarak önemli çalışmalara imza atacağız. Bu anlayışıyla öğrencilerimizin akademik bilgisinin yanı sıra aynı zamanda iş başında öğrenmelerini sağlayan bir eğitim süreci öngörüyoruz. Üniversite-sanayi işbirliği protokolüyle sanayinin eksik yönlerini görüp akademisyenlerimiz vasıtasıyla tamamlayarak ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli teknik iş gücüne katkı sağlayacağız.'' cümlelerini kaydetti.
‘’Denizli rektörünü buldu, sanayi üniversite ile birleşti’’
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’dan övgü ile bahseden MAKSİAD Başkanı Mehmet SARI; Denizli’mize bu rektör çok yakıştı. Pamukkale Üniversitesi özlemini duyduğu rektörüne kavuştu ve akademik başarısına bundan sonra daha da katkı sağlayacaktır. Rektörlük makamına layık görüldüğünde hemşehrileri olarak büyük gurur duyduk.  Gayret, birikim, donanım olarak liyakat sahibi olan bir ağabeyimizin görevi devralması bizi çok sevindirdi.  Sanayiciler olarak Rektörümüz Ahmet Kutluhan ile çok güzel işler başaracağız, Denizli’miz ve ülkemiz kazanacak. Burada yetişen çocuklarımız ülkenin yapı taşını oluşturacak ülkenin refahını ve ekonomisini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak birer basamak olacaktır. Sayın Rektörümüze bütün hemşehrilerimiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevinde ve akademik hayatında başarılara imza atacağına tüm kalbimle inanıyorum dedi.
 

MAKSİAD İstanbul Şube 1. Genel Kurulu Toplantısı Daveti

Look

MAKSİAD İSTANBUL ŞUBESİ ÜYELERİNE DUYRULUR !

Look

MAKSİAD Makine ve Metal Sektörü İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Honaz Belediye Başkanı Kepenk'e ''Hayırl

Look

Atatürk MTAL ve Orhan Abalıoğlu MTAL Makina Teknolojileri Meslek Lises

Look

Buldan Belediye Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Orpak'a hayırlı olsun

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan'a ''

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Çavuşoğlu'na

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Pamukkale Belediye Başkanı Ertemur'a ''H

Look

Bu günün çocukları yarının liderleri olacaktır.

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı'dan Bayram Mesajı

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, ‘B

Look

MAKSİAD & DEMİOSB İFTAR YEMEĞİ

Look

Denizli Milli Eğitim Temsilcileri ile MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı Mesl

Look

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı: '' Sanayicimizin Sesine Kulak verin''

Look