MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU
Mesleki eğitim Raporu ve İş Garantili Eğitim Kursu tanıtıldı.
Makine Sanayici İş İnsanlar Derneği (MAKSİAD) makine imalat sektörünün kanayan yarası olan kalifiyeli personel sorununa çözüm için başlatmış olduğu çalışmalarını ve çözüm önerilerini yetkililere ve üyelerine aktarmak için bir araya geldi.  Denizli Valisi Sayın Ali Fuat ATİK,  Denizli Milletvekili Sayın Şahin Tin,  Büyükşehir Belediye Başkan Sayın Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gürhan, İŞKUR Müdürü Sayın Fatih Işık, Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu ve MAKSİAD üyeleri davete katıldı.
Makine imalat sektörünün sözcüsü haline gelen MAKSİAD Yönetimi sektörün sorunlarına çözüm için yakın zamanda İş Garantili Eğitim Kursu ile meslek lisesi mezunu olup sektör dışında çalışan gençleri sektöre kazandırmıştı. Onlara eğitim alırken maaş ve sosyal güvenlik hizmetlerinden faydalanabileceği İŞKUR programlarıyla meslek edindirme fırsatı sunmuştu.  Bugün 1 yıllık emeklerinin meyvelerini alan MAKSİAD Yönetimi hazırlamış oldukları rapor ile meslek liselerinin şartlarını da iyileştirme konusuna da değinmiş oldu.
 Başkan Mehmet Sarı; MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak bayrağı devraldığımız günden itibaren her toplantıda gündemimize aldığımız mesleki eğitimi geliştirme ve kalifiyeli personel yetiştirme, bizim her zaman kendimize görev bildiğimiz hususlarından başında gelmiştir. Personel Sorununun çözümü için başlattığımız Mesleki Eğitim Kursumuzun ilk yarısı neredeyse bitmek üzere, bu genç arkadaşları hem meslek sahibi yapmış olmak hem de sektörümüze yeni personeller kazandırmak üretim hızımıza pozitif bir ivme kazandıracaktır.  İŞKUR Müdürümüz Fatih IŞIK’ın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman ZOLAN’ın ve Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici’nin verdiği desteklerle başlattığımız İş Garantili kursumuzun ikincisini de önümüzdeki ay başlatıyoruz. CNC Torna, Kaynak, Otomasyon- Yazılım gibi sektörümüzün en önemli alanlarında kurslar açmış olacağız ve mümkün olan seviyede personel sıkıntısını gidermiş olacağız.

Valilikte ''Mesleki Eğitimi Geliştirme'' Toplantısı

Look

Üniversite- Sanayi İş Birliği kapsamında Pamukkale Üniversitesi Teknol

Look

Mesleki Okulların ihtiyaçları, öğrencilerin staj yerleri, teknik okul

Look

Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesinin atölyelerinin eksikliklerini

Look

MAKSİAD'DAN SEKTÖRE TEKNİK PERSONEL KAYNAĞI.

Look

MAKSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Hilmi Konyalioğlu'nun mermer sek

Look

MAKSİAD'DAN HAZAR TAKIMINA DESTEK

Look

MAKSİAD ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki Üniversite- Sanayi İş Bir

Look

KAYNAK OPERATÖRÜ EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

Look

MAKSİAD Heyetimiz Teknik Gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de Ziyaret

Look

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

Look

Pamukkale Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz Üniversite-Sanayi İş Bi

Look

Yatırımlar ve teşvikler konulu seminerimizi tamamladık.

Look

stanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Meh

Look

Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyetimiz Dalgakıran İcra

Look