TİN: MAKSİAD IŞIK HIZIYLA YOL ALIYOR

TİN: MAKSİAD IŞIK HIZIYLA YOL ALIYOR

KEÇECİ: KEŞKE, İHRACATTA MAKİNACILAR KADAR BAŞARILI OLSAK

SARI: MAKSİAD OLARAK HEDEFE KİLİTLENDİK

Makina Sanayici İşadamları Derneği tarafından düzenlenen yılın son yemekli istişare toplantısına katılan AK Parti Milletvekili Şahin Tin, MAKSİAD’ın son yıllarda önemli çalışmalara imza attığını belirterek “MAKSİAD ışık hızıyla yol alıyor. Başkan Sarı ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi.

MAKSİAD IŞIK HIZIYLA YOL ALIYOR…
Tin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben öncelikle MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı'ya ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim. Özellikle son dönemde MAKSİAD ışık yolu hızıyla yol aldı. Ben kendilerine bu gayretlerinden ve çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ederim. Eğer bugün, biz sizin temsilciniz isek ve sizleri bugün mecliste, Ankara'da temsil etmek için bizleri takdir edip görevlendirdiyseniz, bize düşen bunun layıkıyla yerine getirmektir. Beraber araştıracağız, beraber üreteceğiz, beraber satacağız. Bu konuda her zaman kapımızın sizlere açık olduğunu bir kez daha söylüyorum. Makine Organize Sanayi Bölgesi’yle ilgili son aşamalara gelindi. Hepinizin bu OSB’de güç birliği ortamı yaratarak buluşmasını öneriyorum. Treni kaçırmayın" dedi.

KEŞKE İHRACATTA MAKİNACILAR KADAR BAŞARILI OLSAK…
Gece de bir konuşma yapan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ise, makinecilerin 2016'dan 2017'ye ihracatta yüzde 50  artış başarısına ulaştığını söyleyerek “ Keşke, Türkiye'nin ihracatı da Denizli'nin ihracatı da,  2016'dan 2017'ye makinecilerin ulaştığı orana ulaşsaydı da yüzde 50 artsaydı" diye konuştu.
Denizli Sanayi Odası Başkanım Müjdat Keçeci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Denizli'de çok tekstil şirketleri var. Tabi ki de tekstil için çok çaba gösteriyoruz. Biz ne kadar çaba gösterirsek, MAKSİAD'da büyük gayret gösteriyor. Sanayi Odası Başkanı olarak şunu söylemek isterimi ki, bu ülkede gerçek yaratıcılar makinecilerdir. Çünkü aklınızı demire yön vermek suretiyle bir makineye ve o makineyi üretecek hale getiriyorsunuz. Dolayısıyla sizin yaptığınız iş çok önemli kutsal bir iş. Makinecilerin bu ülkedeki yeri bugüne kadar ihmal edilmiş ve fark edilmemiş. Sizin varlığınızdan ülke ekonomisini yönetenler bir yerde habersiz. Son zamanlarda bu biraz değişmeye başladı. Çünki sizler biraz daha sesinizi duyurmaya başladınız. Sesinizi duyurmaya başlamış derken sokağa çıkıp miting yapmadınız. Bu memlekette gerçek ihracatı yaparak sesinizi çıkarttınız. Önemli ihracatları gerçekleştirdiniz. 2016'dan 2017'ye yüzde 50 ihracatı artan bir sektör haline geldi makineciler. Keşke, Türkiye'nin ihracatı da Denizli'nin ihracatı da 2016'dan 2017'ye, yüzde 50 artsaydı" dedi.

SARI: MAKSİAD OLARAK HEDEFE KİLİTLENDİK
MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ise, MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak, belirledikleri büyük hedeflere ulaşmak için sürekli toplandıklarını ve değişik projeler üzerine yoğunlaştıklarını belirterek “Makineciler olarak çok dinamik bir yapıya ulaştık. Güç birliği içerisinde üretmek için Makine Organize Sanayi Bölgesi’ni hayata geçiriyoruz. Çok önemli aşamalar kaydettik” dedi.

Makina Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Sarı konuşmasına şöyle devam etti: "Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber her hafta veya 15 günde bir gerekli toplantılarımız gerçekleştiriyoruz. Üyelerimize ve MAKSİAD'ımıza faydalı olabilmek için verimli çalışmalar yapıyoruz. Bugünkü toplantımızın asıl amacı sektördeki tüm üyelerimizle bir araya gelip, birbirimizle kaynaşmak ve fikir birliği yapmak, birbirimize danışarak daha güzel ürünler üretmek için bu toplantımızı yaptık. Ülkemizdeki yüksek teknolojik ürünlerin içinde aynı zamanda mallarımızı yurt dışına ihracat yapmak zorundayız. Bizim üyelerimizin tamamı ihracat yapmıyor. Bir kısmı da ihracat yapmak istiyor ama işletmeleri uygun değil veya ihracatlarını yapacak kapasitede bir personeli yok. Bunun içinde MAKSİAD devreye girmesi lazım dedik. MAKSİAD olarak DENİB'le beraber URGE çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın odak noktasını,  yurt dışında direk alım heyetleriyle istişare toplantıları yapmak ve görüşmeler yapmak, aynı zamanda da yurt dışından ülkemize ve Denizli'ye alım heyetleri getirmek oluşturuyor.

MAKSİAD’A 18 YENİ ÜYE KATILDI…
Toplantıda, Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci’nin dışında, Denizli KOSGEB Müdürü Aziz Acar, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sertel, DENİB Uzman Yardımcısı Özge Kaya ve Eximbank Müdür Yardımcısı Mehmet Yıldırım’da konuşma yaparak, alanlarında MAKSİAD Üyelerine çeşitli bilgiler aktardılar. Toplantıya İŞKUR Müdürü’nün yanı sıra yüzü aşkın MAKSİAD üyesi de katıldı. MAKSİAD İstişare Toplantısının sonunda  Avrupa Birliği Tasarım Ödülü alan ELTEKSMAK Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Poslu ile Başkan Yardımcısı Esma Poslu’ya teşekkür plaketi verildi. Ayrıca MAKSİAD’a yeni katılan 18 üyeye de belgeleri takdim edildi.


 

MAKSİAD İstanbul Şube 1. Genel Kurulu Toplantısı Daveti

Look

MAKSİAD İSTANBUL ŞUBESİ ÜYELERİNE DUYRULUR !

Look

MAKSİAD Makine ve Metal Sektörü İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Honaz Belediye Başkanı Kepenk'e ''Hayırl

Look

Atatürk MTAL ve Orhan Abalıoğlu MTAL Makina Teknolojileri Meslek Lises

Look

Buldan Belediye Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Orpak'a hayırlı olsun

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan'a ''

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Çavuşoğlu'na

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Pamukkale Belediye Başkanı Ertemur'a ''H

Look

Bu günün çocukları yarının liderleri olacaktır.

Look

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı'dan Bayram Mesajı

Look

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, ‘B

Look

MAKSİAD & DEMİOSB İFTAR YEMEĞİ

Look

Denizli Milli Eğitim Temsilcileri ile MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı Mesl

Look

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı: '' Sanayicimizin Sesine Kulak verin''

Look