ZİMEK MAKİNA & MERMER SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Site www.zimek.com.tr
Mail info@zimek.com.tr
Telefon +90 258 814 53 17
Faaliyet Alanları Mermer İşleme Makineleri.

Zimek Makine Sanayi, faaliyetlerine 1995 yılında Denköy Sanayi Alanında (Denizli) kurulan fabrikasında tekstil makineleri üretimiyle başlamıştır.2000 yıllara yaklaştıkça, yerel ve küresel krizlerin etkisiyle Denizli'de tekstil sektörü eski gücünü kaybetmiş, buna karşın doğal taş sektörü hızlı bir şekilde gelişmeye ve büyümeye başlamıştır.

Doğal taş sektöründe yakalanan bu ivme beraberinde dışa bağımlı bir makine talebi doğurmuştur. İşte bu talebi karşılamak ve sektördeki doğal taş üreticilerimizi yabancı makine üreticilerinin tekelinden kurtarmak üzere Zimek, 2000 yılında'Mermer ve Traverten İşleme Makineleri' Üretimine Başlamıştır.Makine üretiminde edindiği tecrübeleri tamamıyla doğal taş işleme makineleri üretimine yoğunlaştıran Zimek, ilk olarak ebatlama makineleri sınıfında üretimine başlamıştır. Daha sonra tıraşlama ve silim hatları üretmeye başlayan firmamız ürün yelpazesini çok genişletmeyerek ' Silim ve Ebatlama' konusunda uzmanlaşma yolunu seçmiştir.

Kendi sınıfında uzmanlaşmış Zimek, kaliteli ürün-kaliteli hizmet çizgisini hiç kaybetmeyerek kısa süre içerisinde doğal taş sektöründe kendini kanıtlamış ve saygın bir marka haline gelmiştir.Bugün, ülkesinin mermer sektörüne yön veren öncü bir kuruluşu olmasının yanı sıra 21 ülkeye yaptığı ihracat ile uluslararası alanda da adından sıkça söz ettiren Zimek, hem ürün kalitesi hem de satış sonrası sunduğu hizmetler ile yerli ve yabancı müşterileri tarafından oldukça beğenilen öncü bir kuruluştur.
27 Yıl önce yola çıkarken büyüklerimizin “yapacaksan en       iyisini yap, olacaksan en iyisi ol” sözünü kendimize rehber edindik ve bu doğrultuda hiç durmadan çalıştık.    Bu günlere geldiğimizde sektörde en iyilerin başında geldiğimizi, büyüme hızımız ve müşteri portföyümüze bakarak amacımıza ulaştığımızı gururla söyleyebiliriz.    Tabi kalite ve yenilik sonu olmayan bir yarıştır. Dünya döndükçe yenilikler, yatırımlar, hedefler hiç bitmez...    Bizde de herşey değişir dünyadaki yeniliklere uyum sağlanır. Ancak bizde değişmeyen tekşey vardır oda müşterilerimize verdiğimiz sözlerimiz ve kalitemizdir.