MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU
Mesleki eğitim Raporu ve İş Garantili Eğitim Kursu tanıtıldı.
Makine Sanayici İş İnsanlar Derneği (MAKSİAD) makine imalat sektörünün kanayan yarası olan kalifiyeli personel sorununa çözüm için başlatmış olduğu çalışmalarını ve çözüm önerilerini yetkililere ve üyelerine aktarmak için bir araya geldi.  Denizli Valisi Sayın Ali Fuat ATİK,  Denizli Milletvekili Sayın Şahin Tin,  Büyükşehir Belediye Başkan Sayın Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gürhan, İŞKUR Müdürü Sayın Fatih Işık, Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu ve MAKSİAD üyeleri davete katıldı.
Makine imalat sektörünün sözcüsü haline gelen MAKSİAD Yönetimi sektörün sorunlarına çözüm için yakın zamanda İş Garantili Eğitim Kursu ile meslek lisesi mezunu olup sektör dışında çalışan gençleri sektöre kazandırmıştı. Onlara eğitim alırken maaş ve sosyal güvenlik hizmetlerinden faydalanabileceği İŞKUR programlarıyla meslek edindirme fırsatı sunmuştu.  Bugün 1 yıllık emeklerinin meyvelerini alan MAKSİAD Yönetimi hazırlamış oldukları rapor ile meslek liselerinin şartlarını da iyileştirme konusuna da değinmiş oldu.
 Başkan Mehmet Sarı; MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak bayrağı devraldığımız günden itibaren her toplantıda gündemimize aldığımız mesleki eğitimi geliştirme ve kalifiyeli personel yetiştirme, bizim her zaman kendimize görev bildiğimiz hususlarından başında gelmiştir. Personel Sorununun çözümü için başlattığımız Mesleki Eğitim Kursumuzun ilk yarısı neredeyse bitmek üzere, bu genç arkadaşları hem meslek sahibi yapmış olmak hem de sektörümüze yeni personeller kazandırmak üretim hızımıza pozitif bir ivme kazandıracaktır.  İŞKUR Müdürümüz Fatih IŞIK’ın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman ZOLAN’ın ve Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici’nin verdiği desteklerle başlattığımız İş Garantili kursumuzun ikincisini de önümüzdeki ay başlatıyoruz. CNC Torna, Kaynak, Otomasyon- Yazılım gibi sektörümüzün en önemli alanlarında kurslar açmış olacağız ve mümkün olan seviyede personel sıkıntısını gidermiş olacağız.

MAKSİAD'DAN SEKTÖRE TEKNİK PERSONEL KAYNAĞI.

İncele

MAKSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Hilmi Konyalioğlu'nun mermer sek

İncele

MAKSİAD'DAN HAZAR TAKIMINA DESTEK

İncele

MAKSİAD ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki Üniversite- Sanayi İş Bir

İncele

KAYNAK OPERATÖRÜ EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

İncele

MAKSİAD Heyetimiz Teknik Gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de Ziyaret

İncele

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

İncele

Pamukkale Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz Üniversite-Sanayi İş Bi

İncele

Yatırımlar ve teşvikler konulu seminerimizi tamamladık.

İncele

stanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Meh

İncele

Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyetimiz Dalgakıran İcra

İncele

istanbul Teknik Gezimizin ikinci gününde heyetimiz ile Yılmaz Şirketle

İncele

MAKSİAD, HISİAD İLE İŞ BİRLİĞİNİN TEMELLERİNİ ATTI

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak üye ziyaretlerimiz devam ediyor.

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak üye ziyaretlerimize devam ediyoruz,

İncele