MAKİNA İHTİSAS OSB'NİN HAYALİNİ KURDUK, İLK ADIMI ATTIK...


Denizlili makinacıların 2 yıldır sürdürdüğü mücadele, hayal olmaktan çıktı ve tahsis edilen 2 bin 40 dekarlık alana Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tabelası, düzenlenen törenle dikildi.
----------------
       Yaklaşık 2 yıldır süren zorlu bir mücadele sonucu, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ve DSO Başkanı Müjdat Keçeci başta olmak üzere, Nihat Zeybekci’nin bakanlığı dönemindeki çabaları,Denizli valisi Hasan Karahan,  Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katkılarıyla Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atıldı ve 2 bin 400 dekarlık alana tabela dikildi.
       Honaz’ın Gürlek Mevkii’ndeki alanda gerçekleşen tabela dikme törenine Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MAKSİAD üyeleri, Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcı sanayicileri katıldı.

Hayalimiz gerçek oldu…
Tabela dikimi töreninde bir konuşma yapan MAKSİAD Başkanı Mahmet Sarı, 2 yıl boyunca Denizli ile Ankara arasında mekik dokuduklarını, bu süre içerisinde dönemin ekonomi bakanlarından Nihat Zeybekci’nin ve Ak Parti Milletvekili Şahin Tin’in yoğun çabaları sonucu Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin programa dahil edildiğini belirterek şöyle konuştu:
“ İnşallah, yıllardır beklenen Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi levhasını diktik. Yakın zamanda binalarımız da dikilecek. Hem istihdam hem üretim açısından Denizlimize ve ülkemize önemli katkılarımız olacaktır. İlimiz tekstil merkezi durumunda. Tekstilde kullanılan birçok makineyi de bizlerin yapması gerekiyor. Denizli makinacılarla birlikte şaha kalkacak. 2.400 dekar alanımızın tamamından, 1.300 adet kullanım alanı çıkıyor. Şu anda 60’ın üzerinde yatırımcımız var. Bu sayının hızla artacağına inanıyoruz. Emeği geçen başta dönemin Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’ye, Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Şahin Tin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a, Sanayi Odası Başkanımız Sayın Müjdat Keçeci’ye, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyelerime, bize inanarak Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden talepte bulunan tüm makinacı işadamlarımıza, emeği geçen ve  burada isimlerini sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum. Hayallerimiz gerçek oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.”

Öncelik makinacılara verilmeli…
Ülkelerin kalkınmasında, makinacıların büyük önemi bulunduğunu söyleyen DSO Başkanı Müjdat Keçeci “Dünya ile rekabet eder duruma geldik. Bu yıl en büyük ihracat artışını makinacılar gerçekleştirdi. Bunun için de kaynak aktarımında öncelik makinacılara verilmeli”diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bir OSB kurulması planlanıyorsa eğer, bence ilk önce makine OSB’lerin kurulmasını isterim.  Bizim mühendislerimiz çok yetenekli. Yeter ki fırsat verelim. Birçok ülkeden çok daha iyi makine üretimini gerçekleştirebiliriz. Bunun için de kaynak aktarımı, öncelikle makine sanayine aktarılmalı. İhracatta en büyük artış makine sanayinde oldu. Artık öyle nitelikli ve kaliteli makinalar üretiyoruz ki, dünya piyasasında rekabet eder duruma geliyoruz. Bir an önce Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin fabrikalarının temel attığımız günlerin de gelmesini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Olmaz denileni, oldurduk…
Ak Parti Milletvekili ve aynı zamanda da MAKSİAD Kurucu üyelerinden biri olan Şahin Tin ise “Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi fikri ortaya çıktığında, birçok kişi ‘olmaz’ dedi. Ama, hep birlikte el ele vererek, olmaz, denileni, oldurduk” diyerek şöyle konuştu:
 “2 yıldır süren yoğun uğraşı sonucu bu aşamaya geldik. Birçok kişinin, bu olayın gerçekleşme ihtimaline çok sıcak bakmadığı bir ortamda, bir çok kişinin inanmadığı bir ortamda, bu günlere gelindi. Bugün Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin levhasını  astık. Şahsım, Bakanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, Sanayi Odası Başkanım, MAKSİAD başkanım bu işin olması için çok emek harcadık. Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne Denizli’nin, hatta Türkiye’nin ihtiyacı var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”


 

Valilikte ''Mesleki Eğitimi Geliştirme'' Toplantısı

İncele

Üniversite- Sanayi İş Birliği kapsamında Pamukkale Üniversitesi Teknol

İncele

Mesleki Okulların ihtiyaçları, öğrencilerin staj yerleri, teknik okul

İncele

Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesinin atölyelerinin eksikliklerini

İncele

MAKSİAD'DAN SEKTÖRE TEKNİK PERSONEL KAYNAĞI.

İncele

MAKSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Hilmi Konyalioğlu'nun mermer sek

İncele

MAKSİAD'DAN HAZAR TAKIMINA DESTEK

İncele

MAKSİAD ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki Üniversite- Sanayi İş Bir

İncele

KAYNAK OPERATÖRÜ EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

İncele

MAKSİAD Heyetimiz Teknik Gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de Ziyaret

İncele

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

İncele

Pamukkale Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz Üniversite-Sanayi İş Bi

İncele

Yatırımlar ve teşvikler konulu seminerimizi tamamladık.

İncele

stanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Meh

İncele

Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyetimiz Dalgakıran İcra

İncele