Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı.

Makine Sanayici İş İnsanları Derneği MAKSİAD ile Pamukkale Üniversitesi Sanayi- Üniversite iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokolün amacı; MAKSİAD üyelerinin Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi başta olmak üzere ÜNİVERSİTE’nin öğrencilerine, öğrenimleri sırasında yapacakları proje, staj ve işyeri eğitimine destek vererek bilgi, beceri ve donanım sahibi mezunların yetişmesine katkıda bulunmak, firmaların ihtiyaç duyacağı yetişmiş teknik insan kaynağını sağlamak, firmaların ürün ve süreç geliştirmelerine yönelik Ar-Ge çalışmaları için ÜNİVERSİTE öğretim elemanlarıyla işbirlikleri geliştirmek, firmaların ihtiyaç duydukları farklı maliyet, muhasebe programları üzerine çalışmalar yürütmektir.
 Pamukkale Üniversitesi ve sanayicileri buluşturan protokolün amacı ve kapsamı hakkında bir bilgilendirme yapan MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI;
Üniversitemiz ile birlikte bilim, sanayi ve teknolojiye yönelik görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmesi bakımından girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı; ortak Arastirma-Gelistirme (AR-GE) çalışmalarını gerçekleştirebilmeyi, öğrencilerin staj, is yeri eğitimi dersi yapabilmeleri ve geçici olarak istihdam edilebilmelerini,  Denizli sanayinin bilgi tabanlı ve rekabetçi ekonomik yapıya kavuşarak ulusal, uluslararası piyasada rekabet gücünü artırmaya yönelik konularda üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Üniversitesiz sanayi, sanayisiz üniversite olmaz.  Üniversitelerin sadece kampüs içerisinde dışa kapalı çalışmalar yapan yapılar değil, ülkemizin gelişmesi için bulunduğu ile faaliyet ivme ve ufuk katan bir misyonu üstlenen kurumlar olması da gerekiyor. Pamukkale Üniversitesi ve sanayi sektörü temsilcilerimizde bunun farkında olarak önemli çalışmalara imza atacağız. Bu anlayışıyla öğrencilerimizin akademik bilgisinin yanı sıra aynı zamanda iş başında öğrenmelerini sağlayan bir eğitim süreci öngörüyoruz. Üniversite-sanayi işbirliği protokolüyle sanayinin eksik yönlerini görüp akademisyenlerimiz vasıtasıyla tamamlayarak ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli teknik iş gücüne katkı sağlayacağız.'' cümlelerini kaydetti.
‘’Denizli rektörünü buldu, sanayi üniversite ile birleşti’’
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’dan övgü ile bahseden MAKSİAD Başkanı Mehmet SARI; Denizli’mize bu rektör çok yakıştı. Pamukkale Üniversitesi özlemini duyduğu rektörüne kavuştu ve akademik başarısına bundan sonra daha da katkı sağlayacaktır. Rektörlük makamına layık görüldüğünde hemşehrileri olarak büyük gurur duyduk.  Gayret, birikim, donanım olarak liyakat sahibi olan bir ağabeyimizin görevi devralması bizi çok sevindirdi.  Sanayiciler olarak Rektörümüz Ahmet Kutluhan ile çok güzel işler başaracağız, Denizli’miz ve ülkemiz kazanacak. Burada yetişen çocuklarımız ülkenin yapı taşını oluşturacak ülkenin refahını ve ekonomisini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak birer basamak olacaktır. Sayın Rektörümüze bütün hemşehrilerimiz adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevinde ve akademik hayatında başarılara imza atacağına tüm kalbimle inanıyorum dedi.
 

Valilikte ''Mesleki Eğitimi Geliştirme'' Toplantısı

İncele

Üniversite- Sanayi İş Birliği kapsamında Pamukkale Üniversitesi Teknol

İncele

Mesleki Okulların ihtiyaçları, öğrencilerin staj yerleri, teknik okul

İncele

Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesinin atölyelerinin eksikliklerini

İncele

MAKSİAD'DAN SEKTÖRE TEKNİK PERSONEL KAYNAĞI.

İncele

MAKSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Hilmi Konyalioğlu'nun mermer sek

İncele

MAKSİAD'DAN HAZAR TAKIMINA DESTEK

İncele

MAKSİAD ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki Üniversite- Sanayi İş Bir

İncele

KAYNAK OPERATÖRÜ EĞİTİMİ BAŞLIYOR.

İncele

MAKSİAD Heyetimiz Teknik Gezi kapsamında Yılmaz Redüktör'ü de Ziyaret

İncele

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

İncele

Pamukkale Üniversitesi ile imzalamış olduğumuz Üniversite-Sanayi İş Bi

İncele

Yatırımlar ve teşvikler konulu seminerimizi tamamladık.

İncele

stanbul Teknik gezisi kapsamında MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Meh

İncele

Dalgakıran Grubu’nu da ziyaret eden MAKSİAD heyetimiz Dalgakıran İcra

İncele