MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU

MAKSİAD MESLEKİ EĞİTİM RAPORUNU PROTOKOLE SUNDU
Mesleki eğitim Raporu ve İş Garantili Eğitim Kursu tanıtıldı.
Makine Sanayici İş İnsanlar Derneği (MAKSİAD) makine imalat sektörünün kanayan yarası olan kalifiyeli personel sorununa çözüm için başlatmış olduğu çalışmalarını ve çözüm önerilerini yetkililere ve üyelerine aktarmak için bir araya geldi.  Denizli Valisi Sayın Ali Fuat ATİK,  Denizli Milletvekili Sayın Şahin Tin,  Büyükşehir Belediye Başkan Sayın Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni Örki,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gürhan, İŞKUR Müdürü Sayın Fatih Işık, Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu ve MAKSİAD üyeleri davete katıldı.
Makine imalat sektörünün sözcüsü haline gelen MAKSİAD Yönetimi sektörün sorunlarına çözüm için yakın zamanda İş Garantili Eğitim Kursu ile meslek lisesi mezunu olup sektör dışında çalışan gençleri sektöre kazandırmıştı. Onlara eğitim alırken maaş ve sosyal güvenlik hizmetlerinden faydalanabileceği İŞKUR programlarıyla meslek edindirme fırsatı sunmuştu.  Bugün 1 yıllık emeklerinin meyvelerini alan MAKSİAD Yönetimi hazırlamış oldukları rapor ile meslek liselerinin şartlarını da iyileştirme konusuna da değinmiş oldu.
 Başkan Mehmet Sarı; MAKSİAD Yönetim Kurulu olarak bayrağı devraldığımız günden itibaren her toplantıda gündemimize aldığımız mesleki eğitimi geliştirme ve kalifiyeli personel yetiştirme, bizim her zaman kendimize görev bildiğimiz hususlarından başında gelmiştir. Personel Sorununun çözümü için başlattığımız Mesleki Eğitim Kursumuzun ilk yarısı neredeyse bitmek üzere, bu genç arkadaşları hem meslek sahibi yapmış olmak hem de sektörümüze yeni personeller kazandırmak üretim hızımıza pozitif bir ivme kazandıracaktır.  İŞKUR Müdürümüz Fatih IŞIK’ın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman ZOLAN’ın ve Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici’nin verdiği desteklerle başlattığımız İş Garantili kursumuzun ikincisini de önümüzdeki ay başlatıyoruz. CNC Torna, Kaynak, Otomasyon- Yazılım gibi sektörümüzün en önemli alanlarında kurslar açmış olacağız ve mümkün olan seviyede personel sıkıntısını gidermiş olacağız.

MAKSİAD İstanbul Şube 1. Genel Kurulu Toplantısı Daveti

İncele

MAKSİAD İSTANBUL ŞUBESİ ÜYELERİNE DUYRULUR !

İncele

MAKSİAD Makine ve Metal Sektörü İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Honaz Belediye Başkanı Kepenk'e ''Hayırl

İncele

Atatürk MTAL ve Orhan Abalıoğlu MTAL Makina Teknolojileri Meslek Lises

İncele

Buldan Belediye Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Orpak'a hayırlı olsun

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan'a ''

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Çavuşoğlu'na

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu Heyeti Pamukkale Belediye Başkanı Ertemur'a ''H

İncele

Bu günün çocukları yarının liderleri olacaktır.

İncele

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı'dan Bayram Mesajı

İncele

Makina Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, ‘B

İncele

MAKSİAD & DEMİOSB İFTAR YEMEĞİ

İncele

Denizli Milli Eğitim Temsilcileri ile MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı Mesl

İncele

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı: '' Sanayicimizin Sesine Kulak verin''

İncele