• İlbade Mahallesi 129. Sokak No:15 Kandemir İş Merkezi Kat:3 Daire:10 Merkezefendi / DENİZLİ
  • +90 542 788 78 82
  • info@maksiad.org.tr

Bakış Açımız

MAKSİAD Olarak Makina Sanayine Bakış Açımız...

Makina sanayi, sektörler içinde yatırım malı üreten ana sektör olup, imalat sanayi içinde çok önemli bir yeri vardır.
Makina, donanım ve yedek parçalarının imal edildiği, “mühendislik sanayileri” denilen alt sektörlerin hepsini kapsamaktadır.

Tüm gelişmiş ülkelerde büyük önem verilen ve öncelikli sektör olarak tanımlanan bir sanayi dalıdır. Bilimsel çalışmalar ve araştırmanın yoğun ve vazgeçilmez olduğu Makina Sektörünün ekonomi de üstlendiği lokomotif rolün önemi yadsınamaz. Bütün sektörleri canlandıran, itici güç olarak tetikleyen, ekonomik büyüme bağlamında can damarı olan makina sanayi bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Bir ülke ekonomisinin en önemli dayanağı ve gelir kaynağı makina sektörüdür.

MAKSİAD’ın öncelikli hedefleri arasında, Denizli’ye Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kazandırmak, sektörün ihtiyacı olan kalifiye personel yetiştirilmesi ve genç mühendisleri üretim ağına katarak, Dünya’da Türkiye’nin makine üretiminde söz sahibi olması var.

MAKSİAD, makina imalatı yapan üreticilerin daha derli toplu ve fiziki alt ve üst yapıları gelişmiş şartlarda modern üretim tesislere sahip olmasının gerekliliğine inanıyor. Türkiye’nin 2023 yılı için öngörülen 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması çerçevesinde, modern yapılarda üretim ağı son derece başarılı ve tercih edilen ürün yelpazesi oluşacaktır.